TKÜUGD: “Ermenistan Azerbaycan şehidini teslim etmedi”

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Azerbaycan Karabağ sorumlusu Oktay Hacımusali, Azerbaycan-Ermenistan ateşkes hattında şehit düşen, Çingiz Kurbanov isimli Azerbaycan askerin cenazesinin hala Azerbaycanlı yetkililere teslim edilmediğini bildirdi.
Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Azerbaycan Karabağ sorumlusu Oktay Hacımusali, 29 Aralık’ta gerçekleşen çatışmada şehit düşen Azerbaycan askeri Kurbanov’un cenazesinin teslim edilmediğini belirtti. Hacımusali cenazenin fotoğraflanıp gayrı resmi şekilde paylaşıldığını açıklandı. Hacımusali, Ermenistan’ın cephe hattını bağlayan uluslararası anlaşma ve teamüllere riayet etmediğini, Azerbaycanlı şehidin cenazesinin alınıp uygun bir törenle defnedilmesini engellediğini kaydetti. Daha önce de, Azerbaycanlı Şehit Mübariz İbrahimov’un cenazesi Ermenilerin tahkir ve teşhirine maruz bırakılmıştı.

Bir önceki yazımız olan Kızılay Batı Karadeniz turunda başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir