Tarım personeline ’Tarımsal İşletme Danışmanlığı’ eğitimi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisi Mustafa Sarı tarafından Tarımsal İşletme Danışmanlığı (TİD) modeli hakkında Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık personellerine eğitim verildi.
Eğitim toplantısına Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulsetter Bayram, İl Müdür Yardımcısı Sadık Kelez, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ile İl ve İlçe Müdürlüğümüzde görevli teknik personeller katıldı.
Eğitim toplantısının açılışında konuşan İl Müdürü Abdulsetter Bayram, Tarımsal işletmelerin tarımsal üretim değerini artırmak, tarımsal verilerin doğru tespitini yapmak ve çiftçinin hizmete ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla Bakanlığımız tarafından başlatılan Tarımsal İşletme Danışmanı (TİD) uygulaması kapsamında İlimizde çalışmalar hızla devam ediyor. Bu model kapsamında her tarım işletmesinin en az bir danışmanı olacak. Bu danışman işletmelerini değişik aralıklarla ve gerekli gördüğünde ziyaret edecek sorunları yerinde görecek. Bilgi aktarımında bulunacak. Çiftçilerimizde ihtiyaç halinde bu danışmanlarını gerektiğinde telefonla arayarak ya da bizzat işyerine gelerek danışmanlarıyla görüşme sağlayabilecek. Bu şekilde çiftçilerimizin sorunlarının çözümü ve gerekli bilgi transferi daha pratik ve daha hızlı olacak. Bu modelin önemli ve faydalı olacağına inanıyorum dedi.
Daha sonra Ziraat Mühendisi Mustafa Sarı personelllere konu hakkında bir sunum gerçekleştirerek TİD projesinin tanıtımı ve çalışma usulleri hakkında eğitim verdi.
Sarı, ayrıca Koordinasyon ve Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Tarımsal Veriler Şube Müdürü Emine Sancar ve görevli teknik personel ile birlikte Budakdüzü, Ulugeçitambarcı, Kurtköy ve Güzelcehisar köylerinde işletme ziyaretlerde bulunarak çiftçilerle görüştü.

Bir önceki yazımız olan Otomobil takla attı, sürücü ölümden döndü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir