Önce keşif yaptılar, sonra çaldılar

İstanbul’a çocuklarının yanına giden Bartınlı aile sabah uyandığında şok oldu.
İstanbul Gaziosmanpaşa Kazım Karabekir Mahallesi 827. cadde üzerinde 19 Ocak gecesi saat 04.00 civarında meydana gelen olayda, İstanbul’da çalışan çocukları İzzet Çetinkaya’nın yanına ziyarete giden Bartınlı ailenin yeni aldığı ve evin önünde park halinde olan 37 FD 886 plakalı 93 model otomobili kimliği belirsiz şahıslar tarafından çalındı.
Hırsızlık anı ve öncesi güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Panelvan bir araçla gelen kimliği belirsiz şahıslar, aracın yanına keşif amaçlı giderek bagaj kapağını açıp otomobile bindikten sonra olay yerinden uzaklaştılar. Yarım saat sonra otomobilin yanına tekrar gelen hırsızlar, düz kontak yaparak çalıştırdıkları otomobili çalarak hızla uzaklaştılar. O anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
Bartın’ın Kurucaşile ilçesi Tekkeönü’nden olan İzzet Çetinkaya (30) yaptığı açıklamada, eşinden dostundan denkleştirdiği paralarla binbir zorlukla yeni aldıkları aracın park halindeyken hızsızlar tarafından çalındığını ve polise giderek şikayetçi olduğunu belirtti. 37 FD 886 plakalı, 93 model yeşil renli Tofaş Kartal marka aracının yeni boyandığını ve 3 kol jantlarının olduğunu ve bir an evvel bulunması için yardım bekliyor.
Kamare görüntülerini inceleyen polis ekipleri otomobili çalan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Bir önceki yazımız olan Özdemir, "Cumhurbaşkanlığı sistemine ’evet’ diyeceğiz" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir