Kutlubey Kampüsü hekimlere tanıtıldı

Bartın Üniversitesinin yeni inşa edilen yerleşkesi olan Kutlubey Kampüsü Bartın İl Sağlık Müdürlüğü ile Bartın İl Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde görev yapan hekimlere tanıtıldı.
Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü Bartın il Sağlık Müdürlüğü ve Bartın İl Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde görev yapan hekimlere tanıtıldı. Üniversite anfisinde hekimlere kampüs hakkında bilgiler veren Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, “Ülkemizin artık birçok kurumunda böyle görkemli binalar yapılıyor. Aynı şekilde sağlık alanında da önemli yapılar yapılıyor. Artık sağlık sektöründe yurt dışından hasta kabul eden bir ülke haline geldik. Bu devletimizin ve milletimizin gücünü göstermektedir” dedi. Tanıtım gezisine ayrıca Bartın İl Sağlık Müdürü Dursun Koç, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Osman Açıkgöz, Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Musa Soyvural, Bartın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ersoy Alıcı katıldı.
Kutlubey Kampüsüne dışarıdan bakıldığında büyük bir emeğin var olduğunun görüldüğünü söyleyen Bartın İl Sağlık Müdürü Dursun Koç, “ Doğru bir yer seçimi ve doğru yatırımlar yapılmış. Burada devletimizin gücünü görmek, gelecek nesillerin buradan yetiştiğini görmek adına demek ki doğru yoldayız. Geleceğin Türkiye’sinin daha güçlü ve daha dinamik olacağına inanıyorum. Bunun bir örneğine de burada birebir şahit olduk” dedi.
Kutlubey Kampüsünün şehrin sosyo kültürel gelişmişliğine katkıları olacağına inandığını belirten Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Osman Açıkgöz, “ ben eminim ki burada bütün öğrenim gören öğrencilerimiz büyük bir gururla ve mutlulukla Bartın’daki anılarını paylaşacaklar. Bunun da Bartın’ın tanınırlığına olumlu bir katkı sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu. Bartın’a çok güzel bir kampüs kazandırıldığını belirten Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Rıdvan Ali, “ Bu kampüs üniversitemizin daha da büyüyüp gelişeceğini, üniversitenin kalitesinin daha artacağını gösteriyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan Çifte Madalya ile Bartın’ın Gururu Oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir