Kutlubey Kampüsü emniyet mensuplarına tanıtıldı

Bartın İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan emniyet mensupları Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsünü gezerek yapılan çalışmaları yerinde gördü.
Bartın Üniversitesi, yeni yerleşkesi Kutlubey Kampüsü Tanıtım Gezileri kapsamında emniyet mensuplarını ağırladı. Bartın İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan emniyet mensuplarının yer aldığı gruba Rektör Prof. Dr. Ramazan Kaplan da eşlik etti. Rektör Kaplan burada yaptığı konuşmada, 1 milyon 172 bin metrekarelik Kutlubey Kampüs alanında 8 yıldan bu yana sürdürülen çalışmaları aktararak, “Yeni yerleşkemizde Edebiyat, Fen ve Mühendislik Fakültelerinde 27 programda öğrenime devam ediliyor. Binlerce öğrencimiz, akademik ve idari personel nitelikli binalarda çalışmalarını yürütüyor. Bartın Üniversitesinde bir yandan bilimsel çalışmalarını sürdürürken diğer yandan derslikler, laboratuvarlar, yaşam alanları inşa ediliyor” dedi.
Tanıtım gezisine katılanlar ilk olarak her öğünde 15 bin kişin yararlanabileceği yemekhane binasını gezdiler. Ardından Mimar Sinan Dersliği, Mehmet Akif Ersoy Dersliği, Edebiyat Fakültesi İdari Binasına geçen heyet, Merkezi Araştırma Laboratuvarı ile burada yapılan çalışmalar hakkında da bilgi aldı. Mühendislik Fakültesi İdari Binasının da tamamlandığı Kutlubey Kampüsünde, Ömer Halis Demir Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Binası, Fatih Sultan Mehmet Cami, lojman binası, nizamiye kapısı yapımında sona gelindi. Batı Karadeniz Bölgesinin en büyük kütüphanesinin ise inşası devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Bartın Mumlarla Evi Yakan Aşık, Veda Ederken Tedbirli Davrandı başlıklı makalemizde Amasra, Aşık ve Bartın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir