KOSGEB kredilerinde sorun yaşayan esnafların sorunları masaya yatırıldı

Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından kobilere verilen kredi destekleri konulu toplantı gerçekleştirildi. Bartın Esnaflar ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen toplantıya KOSGEB İl Müdürü Abdurrahman Usta, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Kadir Akal ve bankaların şube müdürleri katıldı.

Vali Dirim, “KOBİ’lerin desteklenmesi, canlandırılmak istenmesi aslında bir hükümet politikasıdır. Devlet KOBİ’lerdeki tıkanıklığı gidermek istiyor. Bu amaçla böyle bir uygulamayı başlattı. Tabi bu bankalar aracılığıyla yapılacak. Bankalarla zaten bunun üst görüşmeleri yapıldı. Ama sizler de tabandan böyle bir baskı geldiğini iletin. İnsanlar bu durumu “Bankalar işimizi görmüyor” olarak algılıyorlar. “KOSGEB beni uygun gördü. Banka beni güvenilmez buldu ve bankadan geçemedim” diyorlar. Bu durumu sizler de üst birimlerinize aktarın. Orada bu istekler ve sorunlar değerlendirilsin. Bankacılık sistemi tabi ki yerinde duracaktır ama belki bu uygulamaya mahsus olarak daha farklı bir yol izlenebilir. Belki inisiyatif kullanılabilir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Üreticilere uygulamalı budama ve aşılama eğitimi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir