Kandilde camiler doldu taştı

Bartın’da Mevlit Kandili programlarında İstanbul’daki terör saldırısında şehit olan polis ve vatandaşlar için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.
Şadırvan Cami’de okunan Mevlid-i Şerif, cemaat tarafından büyük ilgi gördü. Cami imamı tarafından gecenin önemini anlatan vaaz verildi. İstanbul’daki terör saldırısında şehit düşenler için dualar edildi. Cami çıkışı şehitlerin cennet ile ödüllendirildiğini anlatan Hasan Üzüm adlı vatandaş, ’’38 vatan evladı yiğidimiz Allah’ın rahmetinin şahidi oldular. Onun için onlara şehit diyoruz. Daha vefat ederken cenneti görerek, onun rahmetine kavuştular. Sevinerek kavuştular o rahmete. Onlar Peygamber Efendimize komşu oldular. Bu ne büyük müjdedir. Onlara kıyamete kadar bu aziz millet dua edecek’’ diye konuştu.
Namaz kılıp dua eden vatandaşlar, okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif ile kandilin manevi atmosferini yaşadı. Vatandaşlara çikolata ve süt dağıtıldı.

Bir önceki yazımız olan Kurtlar fotokapana yakalandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir