BÜ’den ‘Cam Tavanları Yıkalım’ konulu konferans

Bartın Üniversitesi İktisadi Düşünce Kulübü tarafından ‘Cam Tavanları Yıkalım’ konulu konferans gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Bartın TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Şahiner, eğitim ve kadın istihdamının önemine değindi. Şahiner, “Kadın girişimcilerin yönetim kurulu üyelerimiz ile 2013 yılında genç kızlarımızın hayata kazandırılması ve iş hayatında rol model edinmeleri amacıyla bir proje ürettik. BAKKA’nın desteklediği bu projeyle kırsal alanda yaşayan 18 yaş arasındaki 100 kız çocuğumuzu alanında uzman eğitmenler aracılığı ile eğitim verdik. Proje ile okula gitmeyen genç kızların ortaöğretim ve yükseköğretime kayıt olmalarını amaçladık. 2015 yılında yine BAKKA desteğiyle ‘Bartın misafirlerini bekliyor’ isimli projeye imza attık. Bu proje ile de kadınların eğitim yolu ile hizmet ve turizm sektörü alanlarında iş gücü piyasasına kazandırılmalarını amaçladık” dedi.
Şahiner, cinsiyet eşitliğini aşarak eğitimin ve kadın istihdamının desteklenmesini gerektiğini de kaydederek “Kadının toplumuzdaki yeri gözle görülmese de oldukça önemlidir. Kadın hayatın her alanında daima vardır ve var olmak zorundadır. Kadın eğiticidir, öğreticidir, üreticidir, annedir, her şeydir ve artık kadın sosyal hayat içinde aktif olarak yer almaya başladı. Toplumda var olduklarını neler yapabileceklerini gösteriyorlar. Sadece Türkiye’de değil dünyanın pek çok ülkesinde her alanda başarılı kadınlarımız bulunmaktadır. Ben inanıyorum ki kadınlar her meslek alanında başarılı olabilirler” diye konuştu.
Etkinlik, Şahiner’e İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Said Ceyhan’ın teşekkürlerinin ardından son buldu.

Bir önceki yazımız olan ’Dur’ ihtarına uymayan uyuşturucu tacirleri kaza yaptı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir