Bartınlı çiftçiler fuara katıldı

Bartınlı 40 çiftçi 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında Antalya Expo Center’da 16’ncısı düzenlenen Growtech Eurasia Tarım Fuarını ziyaret etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abduletter Bayram, geziyi, tarım sektörünün emektarı olan çiftçilerin geçmişten gelen alışagelmiş tarımsal üretim kültürlerinin yeni bilgi ve teknolojik uygulamalarla desteklenerek bölgesel manada rekabet üstünlüğünü yakalamış bir yapıya kavuşturulması amacıyla yaptıklarını kaydetti.
Müdür Bayram, Tarlasında toprağını ekip biçen çiftçiden, dünya pazarlarına ihracat yapan dev şirketlere kadar sektörün her bir yapı taşını tek bir çatı altında toplayan Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl 16. yaşını kutladı. Bu yıl fuara 30’u aşkın ülkeden 650’den fazla lider firma ve markanın yanı sıra ziyaretçi sayısının daha da geliştirilerek 80 ülkeden 80 binin üzerinde sektör profesyonelinin Growtech Eurasia 2016 Tarım Fuarı’nda ağırlanması hedeflendi. 30 Kasım günü Bartın’dan hareket eden çiftçilerimiz fuarı ziyaret ederek fuarda Sera, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidecilik, Fidancılık, Peyzaj, Organik Tarım stantlarını ziyaret ederek yenilikler hakkında bilgiler aldılar. Fuar dönüşünde çiftçilerimiz Konya Mevlana Müzesini ziyaret ederek İlimize döndüler. Bu gezinin gerçekleşmesinde destek ve katkılarını bizlerden esirgemeyen Sayın Valimize, İl Özel İdaresi Meclis üyelerine ve yetkililerine, emeği geçen İl Müdürlüğümüz personeline ve katılım sağlayan çiftçilerimize teşekkür ederiz diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bartın’da otomobil üzerinde tehlikeli yolculuk başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir