Bartın’da Kütüphane Haftası kutlandı

Kütüphane Haftası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydan’ında düzenlenen törenle kutlandı.

Bu yıl “Yeni Enformasyon Teknolojileri ve Kütüphaneler” temasıyla kutlanan Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler İl Kültür Turizm Müdürü Fuat Dursun’un Cumhuriyet Meydan’ında Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı. Düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Aile ve Sosyal İl Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Ayşe Ünal, İl Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Ayşegül Yaylı ve kurum personeli de katıldı.

Çelenk sunumunun ardından konuşan İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Ayşe, “Her türlü bilgi birikiminin dününü bugününü okuyucuya aktaran kütüphaneler artık yeni enformasyon teknolojileriyle beraber yerini dijital kütüphanelere bırakmaktadır. 21. Yüzyılda kütüphaneler toplumsallaşmanın, bilgi ve fikir alışverişinin mekanı; basılı, görsel-işitsel olarak adlandırılan dijital bilginin merkezi olmaktadır. Enformasyon teknolojisindeki gelişmeler, bilginin paylaşım ve erişim yöntemindeki yenilik olarak ortaya çıkmıştır. Bu süreçte, bilginin depolanması, korunması ve aktarılması geleneksel kütüphane hizmetlerindeki en büyük değişiklik olmaktadır. Enformasyon teknolojisindeki gelişmelerle geleneksel kütüphanelerde, dijitalleşmeden payını olarak dijital kültürün parçası ve planlayıcısı olmaya devam edeceklerdir. Bu bağlamda ‘Yeni Enformasyon Teknolojileri ve Kütüphaneler’ teması ile kutlanan 53. Kütüphane Haftasının tüm kütüphaneler için verimli geçmesini temenni eder, tüm kütüphane çalışanlarının Kütüphane Haftasını kutlarım” dedi.

Bir önceki yazımız olan Amasra, Arapların dizi-film üssü oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir