Bartın’da 15 Temmuz şehitleri anıldı

15 Temmuz Şehitleri Anma etkinliğinde konuşan Bartın Valisi Nusret Dirim, Türkiye’deki gelişmeler tüm dünya tarafından yakından takip ediliyor. Acaba Türkiye yeniden Osmanlı olabilir mi diye uykuları kaçıyor dedi.
Bartın Valisi Nusret Dirim, Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişiminde yaşadıklarını özellikle Ankara ve İstanbul’da yakından takip ettiğini belirterek, Bartın halkıyla beraber Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasiye kast etmek isteyen hain girişime karşı tepkimizi ilk günden itibaren göstermeye başladık. Bartın halkını bu anlamda kutluyorum. Eminim ki silahlı bir girişim olsaydı onlar da hiç çekinmeden göğüslerini siper ederek vatana sahip çıkacaklardı ifadelerini kullandı. Dirim, Türkiye’deki gelişmelerin tüm dünya tarafından yakından takip edildiği belirterek, Acaba Türkiye yeniden Osmanlı olabilir mi diye uykuları kaçıyor dedi.
Daha sonra, 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında yaralanan 30 vatandaşın katıldığı söyleşi programı gerçekleştirildi. Etkinliğe, İl Garnizon Komutan Vekili Albay Tamer Sinikkaya, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Müftüsü Mahmut Gürbüz, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav ve akademisyen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Bir önceki yazımız olan Bartın Üniversitesi Öğrencisinden Anlamlı Bağış başlıklı makalemizde Anlamlı, Bağış ve Bartın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir