Bartın Üniversitesine Ödül

Bartın Üniversitesinde okuyan 2 öğrencinin, Kültür ve Turizm Bakanlığınca 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri anısına düzenlenen Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışmasında 2 ödül aldığı bildirildi.

Yarışmada, Bartın Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı Programı 2’nci sınıf öğrencilerinden Tuğçe Özdemir’e başarı ödülü, Selim Enes Sipahi’ye ise mansiyon ödülü verildi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, yaptığı açıklamada, üniversitede okuyan öğrencilerin, darbecilere karşı dayanışma ruhunu sergileyen ve bağımsızlık inancını ortaya koyan eserler oluşturduğunu belirtti.

15 Temmuz’da verilen milli mücadelenin ustalıkla aktarıldığı afişlerin ödüle layık görüldüğünü aktaran Kaplan, şunları kaydetti:

Öğrencilerimizi gösterdikleri başarıdan dolayı kutlarken, ortaya konan eserleri, gelecek kuşaklarımıza 15 Temmuz ruhunu aktarması bakımından anlamlı bulduğumu belirtmek istiyorum. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen yarışmanın ödül töreni önümüzdeki günlerde yapılacak.

Bir önceki yazımız olan Gazetecilerden emniyete taziye ziyareti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir