Bartın Üniversitesi Öğrencilerinden Polislere Taziye Ziyareti

Bartın Üniversitesi öğrencileri, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında şehit olan polis memurları için Bartın Emniyet Müdürlüğü’ne taziye ziyaretinde bulundu.

Bartın Üniversitesi öğrencileri İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen terör saldırılarını kınayarak, Bartın Emniyet Müdürlüğü’ne taziye ziyaretinde bulundu. Ellerinde Türk bayrakları ve ‘Polisimizin Yanındayız’ pankartları ile gelen öğrencileri İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu karşıladı. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan ve üniversite senato üyelerinin de yer aldığı ziyarette, menfur terör saldırısı kınandı.

Birlik ve beraberliğimizi bozamayacalar

Rektör Kaplan burada yaptığı konuşmada, ülke olarak terör örgütlerine karşı dayanışma içinde olunması gerektiğini kaydederek, Bugün milletimiz çok ciddi badirelerden geçiyor. Ancak milletimizde Çanakkale ruhu, milli mücadele ruhu yeniden dirildi ve milletçe ayaktayız. Yaşlısından gencine yeniden ayaklanan ve milli mücadele ruhunu dirilten milletimiz, tarihi yeniden yazıyor. Bu cinayet şebekeleri son çırpınışlarını gerçekleştiriyor, son kanlı oyunlarını oynuyorlar. Bizleri bunlarla susturacaklarını, diz çöktüreceklerine inanıyorlarsa, gerçekten yanılıyorlar. İşte burada da gençlerimiz hissiyatını ifade etmek üzere emniyet mensuplarımızın yanındalar. Omuz omuza birlik ve beraberliğimiz hep böyle devam edecek. Biz birlik olduğumuz sürece bizi hiçbir kuvvet yenemez dedi.

Terör örgütleri hedeflerine ulaşamazlar

İl Emniyet Müdürü Aydoğdu ise üniversite öğrencilerinin gösterdikleri duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ederek, Terör örgütlerinin asıl hedefi emniyet mensupları değil, ülkenin tamamıdır. Politik hedefleri olan bu hainler milletimizin aklı ile değil, korkularıyla hareket etmesini istemektedir. Türk milleti korkmaz ve korkuyla hareket edeceğini düşünenler hiçbir zaman hedefine ulaşamaz. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da görüldüğü üzere bu millet, birlik ve beraberliğini hiçbir zaman bozmayacaktır. Daha güçlü gelecek hedeflerini gerçekleştirecektir diye konuştu.

Bu ülkeyi seven milyonlarca genç var

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisi Gamze Dağlı ise polislerimizin her zaman yanında, bu vatana göz dikenlerin karşısında olduklarını ifade ederek, Polislerimizden binlerce kez Allah razı olsun. Biz bugün evimizde rahat uyuyor, okulumuza gidip, gelebiliyorsak onların sayesinde. Onların canı yandığında, bizim canımız yanıyor. Terör örgütleri, bu ülkenin arkasında canını vermeye hazır milyonlarca gencin olduğunu unutmasınlar. Biz bu ülkenin gençleri olarak ne zaman üzerimize düşen bir görev olursa yapmaya hazırız. Şehit olan polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum şeklinde konuştu.

Emniyet Müdürü öğrenciyi alnından öptü

Ziyaret sırasında zaman zaman duygusal anlar da yaşandı. Emniyet Müdürü Aydoğdu, gerçekleştirdikleri anlamlı ziyaretten dolayı öğrencilere teşekkür ederek, Eğitim Fakültesi öğrencisi Gamze Dağlı’yı alnından öptü. Öğrenciler ise emniyet mensuplarına teker teker başsağlığı dileyerek, yanlarında olduklarını ifade etti.

Taziye ziyareti, İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Mehmet Salman’ın şehitler için ettiği duanın ardından son buldu. – BARTIN

Bir önceki yazımız olan Bartın Üniversite Öğrencisi Motosiklet Kazasında Öldü başlıklı makalemizde Bartın, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir