Bartın Üniversitesi öğrencilerinden kan bağışı

Kızılay ‘Genç Nesil Kan Veriyor’ kampanyası kapsamında, Bartın Üniversitesinin Ağdacı Kampüsünde stant açtı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışında, kısa sürece onlarca ünite kan toplandı. Kızılay Bartın Derneği Denetçisi Rıza Çakın, kan bağışı bilincini gençlere aşılanması gerektiğini kaydederek “Öğrencilerimizden ve gençlik kollarımızdan aldığımız destekle bu haftayı üniversitemizin bahçesinde geçiriyoruz. Bartın Kızılay Derneği olarak kan bağışı bilincinin artırılması ve Türkiye’de bunun yaygınlaştırılması açısından üniversitemizle sürekli iş birliği içerisinde olunmasına çok önem veriyoruz. Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışında, kısa sürede onlarca ünite kan topladık.” dedi.
Kan veren öğrenciler ise bağışta bulunmaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirirken, kan bağışı çadırının 3 gün boyunca kampüste açık duracağı bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Havalı tüfekle vurulan genç hayatını kaybetti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir