Bartın Afad’dan Öğrencilere Doğal Afet Eğitimi

Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Ortaokulu, İstiklal İlkokulu, Gazi Ortaokulu ve Şehit Üsteğmen Aydın Aydoğmuş İlkokulu’nda deprem, öncesi, sırası, sonrasında hareket tarzı konularında eğitimler gerçekleştirildi.

Eğitimlerle ilgili AFAD’dan yapılan açıklamada, Ülkemizin dünya üzerindeki coğrafi konumundan kaynaklanan jeo-stratejik önemi ve doğal afetler bakımından riskli bir bölgede yer alması nedeniyle, savaş, asimetrik tehdit, deprem ve yangın felaketi oluşturabilecek unsurların can ve mal kaybına yol açabileceği öngörülmektedir. Toplu yaşanılan kurum, okul, yurt gibi yerlerde can ve mal kaybının en aza indirilmesi ve öğrencilerimizde afet bilinci oluşturulması, panik ortamının azaltılması ancak eğitim ve tatbikatlarla mümkün olabilmektedir. Bu nedenle, belirlenen okullarımızda, eğitimcilerimiz tarafından deprem, öncesi, sırası, sonrasında hareket tarzı konularında eğitim verilmesi ve bina tahliye çalışması yapılması planlanmış olup Aralık ayı boyunca toplam 28 okulda eğitimlerimiz devam edecektir denildi. – BARTIN

Bir önceki yazımız olan Bartın’da yüksek kesimlere kar yağdı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir