Bartın 8 Yaşındaki Tuğçe’nin Ameliyatı Için Yardım Kampanyası

Bartın’da, karaciğer kanseri 8 yaşındaki Tuğçe Sümürtaş’ın özel hastanede ameliyat olabilmesi için gerekli olan 15 bin TL’nin toplanması amacıyla sosyal medyada yardım kampanyası başlatıldı.

Okulak Mahallesi’nde oturan tekstil işçisi 32 yaşındaki Nejat Sümürtaş ve ev hanımı eşi 29 yaşındaki Hülya Sümürtaş, 1 yıl önce kızları Tuğçe’yi karın ağrısı şikayetiyle Bartın Devlet Hastanesi’ne götürdü. Buradan Ankara Sami Ulus Çocuk Hastanesi’ne sevk edilen Tuğçe’nin yapılan tetkiklerinde, karaciğerinde 3 santim boyutunda kitle tespit edildi. Annesinin belli aralıklarla Ankara’ya götürerek kontrol ettirdiği Tuğçe’nin en son geçen pazartesi günü yapılan tetkiklerinde kitlenin 3 milim büyüdüğü saptandı ve acil ameliyat kararı alındı. Özel hastane, 25 bin TL olan ameliyat ücretini ailenin yaptığı görüşmeler sonucunda 15 bin TL’ye düşürdü.

Bartın’a dönen Sümürtaş çifti, durumu yakınlarına ve komşularına anlattı. Okulak Mahallesi Muhtarı Nihan Taner ile Demirciler Mahallesi Muhtarı Şeref Lüleci, Tuğçe Sümürtaş için sosyal medya hesaplarında yardım kampanyası başlattı. Dün akşam başlatılan kampanya kısa sürede sosyal medyada yayıldı ve ameliyat için gerekli olan paranın bir bölümü toplandı.

Akgari ücretle çalıştığını ve kirada oturduklarını söyleyen Nejat Sümürtaş, kızının ameliyatı için gerekli olan baranın bir bölümünün toplandığını söyledi. Destek olan herkese teşekkür eden Nejat Sümürtaş, Kızımın bu ameliyatı olması gerekiyor. Çünkü kitle büyümüş ve karaciğere baskı yapıyor. Bu yüzden acil alınması gerekiyormuş. Kızım hastalığı yüzünden 1 yıldır okuluna gidemiyor. Hastalığını yenip okuluna gitmesini, normal hayatına dönmesini istiyoruz diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Jandarma personelleri eğitimden geçti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir