120 Kahraman Çocuk Bartın Üniversitesinde Anıldı

Bartın Üniversitesinde 1. Dünya Savaşı sırasında Van’da askerlere cephane taşıyan ve dönüş sırasında donarak şehit olan 120 kahraman çocuk, izlenilen filimle anıldı.

Bartın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri izledikleri ‘120’ filmi ile 1. Dünya Savaşı sırasında Van’da askerlere cephane taşıyan ve dönüş sırasında donarak şehit olan kahramanları andı. Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte yaşları 17 ile 22 arasında değişen 120 şehidin Hoy cephesinde yaşadıkları aktarıldı. Filmde, gidiş yolunda Ermeni çeteleri tarafından pusuya düşürülseler de Teğmen Süleyman Bey ve askerlerinin cephaneyi hudutta olan Türk askerlerine ulaştırdıkları, ancak dönüş yolunda donarak şehit oldukları anlatılıyor.

Zaman zaman duygusal anların yaşandığı gösterimde, öğrenciler ‘yaşına bakmaksızın canını vererek şehit olanları isimsiz kahramanlar’ olarak niteledi. Film, 120 şehit ve tüm şehitler için okunan duanın ardından son buldu. – BARTIN

Bir önceki yazımız olan Futbolculardan ilginç protesto başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir